Укр

Наші проекти

▶ Боротьба з необґрунтованими тарифами

  1. Юристи партії «Опозиційний Блок» представляють інтереси пенсіонера у справі про визнання незаконним та скасування постанови НКРЕКП №583 від 03.03.2015 р про підвищення тарифів на газ – справа розглядається Окружним адміністративним судом Києва. Якщо суд прийме позитивне рішення, необгрунтовані тарифи буде відмінено, а в суспільстві буде проведено широку дискусію з приводу нових тарифів, які будуть дійсно прийнятними для населення.
  2. Юристи партії «Опозиційний Блок» представляють інтереси пенсіонера у справі про визнання незаконним та скасування постанови НКРЕКП №220 від 26.02.2015 р про підвищення тарифів на електроенергію – справа розглядається Окружним адміністративним судом Києва. Якщо суд прийме позитивне рішення, необгрунтовані тарифи буде відмінено, а в суспільстві буде проведено широку дискусію з приводу нових тарифів, які будуть дійсно прийнятними для населення.

▶ Боротьба с нечесними рішеннями

  1. Юристи «ОБ» подали позов про визнання незаконним та скасування рішення Івано-Франківської обласної ради депутатів №1596-35 / 2015 від 17.04.2015 року про заборону діяльності на території Івано-Франківської області партії «ОБ».
  2. Партія «Опозиціний блок» подала позов до суду з вимогою скасувати рішення Київської міської ради від 28.01.2015 року, що обмежує права Української православної церкви в питаннях сплати податку на нерухомість.

▶ Відміна несправедливих законів

Партія «Опозиційний Блок» подала до Конституційного суду України подання про визнання неконституційними окремих законів України або їх положень.

  1.  щодо відповідності Конституції України окремих положень Закону України „Про очищення влади“ – справа розглядається судом з 16.04.2015;
  2.  щодо відповідності Конституції України окремих положень Закону України „Про Раду національної безпеки і оборони України“ – на розгляді колегії суддів КСУ;
  3.  щодо відповідності Конституції України окремих положень Закону України „Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України“ від 28 грудня 2014 року № 76–VІІІ – ухвалою КСУ відмовлено у відкритті конституційного провадження у справі 21.05.2015.

▶ Створення справедливих законів

Проект Закону про невідкладні заходи щодо захисту прав громадян в умовах різкого підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги 

Прийняття законопроекту дозволить знизити соціальну напругу у суспільстві, спричинену різким підвищенням цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, забезпечити належний захист найбільш вразливих верств населення, підвищити ефективність реалізації конституційного права громадян на житло та на достатній життєвий рівень

Проект Закону про відновлення порушених пенсійних прав деяких категорій громадян

ПрПрийняття законопроекту дозволить відновити порушені пенсійні права деяких категорій громадян, зокрема, жінок, яким було підвищено пенсійний вік, відновити пенсійну систему, яка існувала до прийняття так званої “пенсійної реформи”

Проект Закону про внесення зміни до Закону України “Про Державний бюджет України на 2014 рік” (щодо підвищення рівня соціального захисту пенсіонерів) 

Метою законопроекту є відновлення раніше скасованої допомоги при народженні дитини у підвищеному розмірі, при народженні другої та третьої (і наступних) дитини, допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Проект Закону про внесення зміни до Закону України “Про Державний бюджет України на 2014 рік” (щодо підвищення рівня соціального захисту пенсіонерів)

Метою законопроекту є підвищення вдвічі мінімального розміру пенсій та забезпечення невідкладного перерахунку пенсій для усіх їх отримувачів.

Проект Закону про внесення зміни до Закону України “Про Державний бюджет України на 2014 рік” (щодо підвищення рівня соціального захисту пенсіонерів)

Прийняття законопроекту дозволить:
– Відновити дію соціально важливої норми, згідно якої щороку з 1 березня здійснюеться перерахунок пенсій у разі, якщо за минулий рік в Україні зросла середня заробітна плата, з якої сплачено страхові внески;
– поліпшити рівень соціального захисту найбільш вразливої категорії громадян – пенсіонерів, для яких пенсія здебільшого є єдиним джерелом існування, посилити їх захист в умовах надзвичайно скрутної економічної ситуації.

Проект Закону про внесення зміни до Закону України “Про ціни та ціноутворення” про невідкладні заходи щодо захисту прав громадян в умовах різкого підвищення цін на соціально значущі продовольчі товари.

Прийняття законопроекту дозволить:
– Забезпечити неухильну реалізацію конституційного права на достатній рівень життя (зокрема – на достатнє харчування), гарантованого статтею 48 Конституції;
– Встановити контроль над нині некерованим зростанням цін на основні продовольчі товари;
– Переглядати ціни на соціальні товари з прив’язкою до величини мінімального рівня заробітної плати та/або прожиткового мінімуму;
– Поліпшити рівень соціального захисту найбільш вразливих категорій громадян в умовах надзвичайно скрутної економічної ситуації.

Проект Закону про першочергові заходи щодо захисту соціально вразливих громадян від наслідків фінансово-економічної кризи

Прийняття законопроекту дозволить реалізувати ряд заходів, спрямованих на подолання наслідків фінансово-економічної кризи в Україні 2014 року для найбільш незахищених категорій населення, зупинити зростання цін на товари і послуги у сфері житлово-комунального господарства для певних категорій людей, відновити порушені права на соціальне забезпечення сімей з дітьми, привести грошові доходи населення у відповідність до реального росту інфляції, започаткувати нові програми зайнятості населення та створення нових робочих місць у Донецькій та Луганській областях, запровадити реальний і дієвий механізм боротьби із заборгованістю по заробітній платі.

Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (щодо створення умов реалізації права на працю)

Прийняття законопроекту дозволить заохочувати роботодавців приймати на перше робоче місце молодь. Також законопроект спрямований на сприяння працевлаштуванню осіб, які змушені були виїхати з окупованої території чи території, на якій проводиться антитерористична операція

▶ Волонтерські проекти

– Поки проектів немає